Jak dobrze wyjść na zdjęciu?

  Kuba   Lip 25, 2014   Blog Fotograficzny VisualView   0 Comment

Odwiedzając naszą stronę usług fotograficznych z pewnością planujecie Państwo uwiecznić pewną chwilę na zdjęciach, na których sami również będziecie się znajdować. Być może nawet jako główni bohaterowie?
Bez różnicy z jakiej okazji będziemy fotografowani, z pewnością każdy chce wyjść na fotografiach jak najlepiej. Dlatego też przygotowaliśmy dla Państwa dwie ważne zasady przydatne głównie podczas zdjęć w studio lub plenerze, oraz kilka bardzo przydatnych rad. Wszystko po to by odpowiedzieć na ciężkie pytanie: „jak dobrze wyjść na zdjęciu?”.

Jak dobrze wyjść na zdjęciu

Maksiu prezentuje: Szczery uśmiech kontra sztuczny.

Zasada I.

Oswoić się z sytuacją – być sobą. Proszę nam wierzyć, na zdjęciu widać kto czuję się dobrze przed obiektywem, uśmiechając się przy tym szczerze i przyjmując dogodną pozę, a kto nie. Osoba spięta wykonująca spazmatyczny uśmiech wyjdzie zawszę ciut gorzej. Dlatego przed zdjęciami należy przygotować się do tej sytuacji, pogodzić się z tym, że będzie za nami biegał ktoś z aparatem i robił nam zdjęcia i do tego jeszcze błyskał lampami. Oswojenie się z tą myślą to już krok w kierunku udanych zdjęć.

Zazwyczaj fotografujemy radosne chwile i właśnie w takim nastawieniu wyjdziemy na zdjęciu najlepiej! Pogodne nastawienie do sytuacji da nam już 50% sukcesu! Tak więc zapomnijcie Państwo o swoich niedoskonałościach (tak, każdy jakieś posiada) i odprężcie się. Naturalne zachowanie oraz uśmiech będzie tu najlepszym rozwiązaniem.

Co jeśli wyszliśmy na zdjęciu źle? Warto nadmienić, że jeszcze nie urodziła się osoba, która wyszła idealnie na każdym zdjęciu. Dlatego też w VisualView wykonujemy serię zdjęć. Z takiej serii zdjęć wybierane są najlepsze ujęcia! To znaczy, że jeśli na danym zdjęciu bohater ma np.: kwaśną minę to takie zdjęcie zostanie odrzucone przy sortowaniu. Te najlepsze pozy zostaną dodatkowo poddane obróbce cyfrowej, podczas której niwelujemy wszystkie niedoskonałości. U nas klient otrzymuje tylko to, co najlepsze.

trust me i'm fotographer

Zaufaj nam, znamy się na rzeczy!

Zasada II.

Słuchanie wskazówek fotografa. Fotografia to zmyślna sztuka, którą można porównać do teatru. Dobry fotograf potrafi wyeksponować cechy, które są pozytywne, a ukryć te negatywne. Tak jak sztuka w teatrze jest inscenizowana, tak fotograf na swoich zdjęciach potrafi całkowicie odmiennie przedstawić fotografowane osoby. Z osoby pogodnej można zrobić osobę rozdrażnioną, z niskiej osoby, wysoką itd. Dlatego też  Zaufajcie fotografowi, on wie w jaki sposób należy ustawić i oświetlić osobę – by wyszła na zdjęciu w „dobrym świetle”.

 

Rady:

Uśmiechaj się na zdjęciach!

Uśmiechaj się na zdjęciach!

Uśmiech!

Szczery uśmiech jest zawsze fotogeniczny! Warto zauważyć, że oglądając czyjeś zdjęcia, większą uwagę zwrócimy na osoby uśmiechnięte. Naukowo zostało potwierdzone, że uśmiechnięte twarze podobają nam się bardziej niż osoby z poważnymi minami. A więc w jaki sposób uśmiechać się naturalnie? Podczas sesji zawsze staramy się utrzymywać wesołą atmosferę. Dobry humor owocuje ładnym i przede wszystkim naturalnym uśmiechem. Dodatkowo osoby fotografowane powinny myśleć o czymś miłym lub zabawnym. Uśmiechy choćby delikatny, samoistnie pojawią się na twarzy.

Ciekawostka: Firma Nikon opublikowała wyniki badań nad tym, jakie wymawiane słowo skutkuje najkorzystniejszym uśmiechem na zdjęciu.

Znacznie lepiej od polskiego odpowiednika „marmolada” wyszło francuskie słowo: „ouistiti” (wymawiamy podobnie do „łi-sti-ti”) oznaczające „małą małpkę”. fotografia ślubna łódź

Fotograf Łódź

Twarz staje się zmysłowa

Rozchyl delikatnie usta.

Nawet w przypadku min poważnych proponuję zapomnieć o ściskaniu ust. Polecam spróbować delikatnie je rozchylić! Ten trik często stosują modele oraz modelki. Dzięki temu twarz wygląda nieco ciekawiej, ponieważ nie stykami się z taką mimiką na co dzień. Sama twarz staje się zmysłowa, a nawet egzotyczna. Dodatkowo zabieg wyszczupli twarz pozującej osoby. Ważne jest jednak by poćwiczyć mimikę wcześniej przed lustrem. Dzięki temu zobaczymy, w jakim stopniu najlepiej rozchylić usta tak by nie przeobrazić np.: delikatną sesję ślubną w zdjęcia typu glamour. O tej radzie zapomniałbym również podczas zdjęć rodzinnych czy sesji komunijnych oraz Chrztu.

Głowa do góry!

Wiele poradników każe przechylać się lekko w stronę fotografia i opuszczać głowę w dół, by ukryć efekt podwójnego podbródkowa. Jest to wielki błąd – zapomnijcie o tym! Przechylając się do fotografa w pewnych przypadkach narażasz się na przerysowanie sylwetki. Głowa może okazać się nienaturalnie powiększona w stosunku do ciała i nóg. Co ważniejsze przechylenie twarzy w dół narazi osobę fotografowaną na cienie pod oczami i jeszcze większy efekt podwójnego podbródka! A więc pozując przed obiektywem starajmy się delikatnie podnieść brodę w górę! W ten sposób zniwelujesz cienie pod oczami, oraz rozciągniesz skórę na szyi i brodzie unikając tym samym efektu drugiego podbródka. Ostrożnie jednak, aby nie przesadzić. Im wyżej podniesiemy głowę tym mocniej przymkną nam się oczy!

En face (Anfas) tylko na paszporcie.

Biometryczne zdjęcia na wprost wykonujemy do paszportu. W przypadku innych zdjęć pozowanych (nie licząc zdjęć grupowych) radzimy by nie ustawiać się do fotografa przodem. Lepiej stać lekkim profilem, tak by pokazywać ¾ swojej sylwetki. Sama poza jest bardziej atrakcyjna, a ciało smuklejsze. Kobiety dodatkowo mogą wysunąć jedną stopę przed drugą, podobnie z ramionami – jedno bardziej wysunąć do przodu. Wzrok powinien skupić się na obiektywie lub kilka centymetrów nad obiektywem. Dzięki temu oczy nie będą przymrużone.

Plecy prosto!

Zdanie znane często z dzieciństwa dotyczy również podczas pozowania na sesji zdjęciowej. Dobra postawa to przede wszystkim wyprostowana sylwetka, ramiona odchylone do tyłu, pierś wypięta a brzuch delikatnie wciągnięty.

Fotografia fashion do portfolio

Uwaga na łokcie!

Uwaga na łokcie

Przy niektórych pozach należy zwrócić uwagę na ustawienie rąk. Przy opieraniu dłoni o biodra lub zakładaniu rąk za głowę łatwo jest zwrócić łokcie w kierunku aparatu. Niestety taka poza wychodzi dość niekorzystnie. Łokcie same w sobie nie są ozdobą, podobnie może być z kolanami w mocno wyprostowanej nodze. Na zdjęciu obok widzimy lewą rękę, która już niebezpiecznie mocno zwraca się do obiektywu. jest to właściwie granica, której nie należy przekraczać. Mocniejsze skierowanie kończy się odrzuceniem zdjęcia.

Jeśli czujecie się przytłoczeni radami to proponujemy stosowanie głównie dwóch głównych zasad. Czyli luźne i pogodne podejście do sesji zdjęciowej oraz słuchanie wskazówek fotografa!

Życzymy samych udanych sesji zdjęciowych!

Post a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*